WebinGücü | Webmaster Hamlesi | Gücünüzü Web'den Alın Forum sitemize hoşgeldiniz!
Forum sitemizden daha fazla faydalanmak ve bilgi elde etmek için üye olun.
Çocuklar İçin İngilizce
Konu Sahibi: seohaberleri, Kategori: Site Tanıtım, 0 Yorum, 24 Okunma
BU KONUYU DEĞERLENDİR
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Görüntüleyenler: 1 Ziyaretçi
Forum Üyesi
Kidemli Üye
*
217
Mesajlar
217
Konular
0
Rep Puanı
10-09-2021, Saat: 01:51
#1
Günümüz çağında dil öğrenmenin önemi yadsınamaz bir gerçektir. Vakıf ve devlet okullarında Türkçe dışında ek bir lisanda verilmekte olan eğitim kimi zaman yetersiz dahi kalabiliyor. İletişim çağında olmamız sebebi ile çocuklar için İngilizce müthiş bir önem taşımaktadır. Özellikle öğrenmeye daha açık oldukları yaşlarda muhakkak 2 dil ile konuşulması önerilmektedir. Örneğin ailede Türkçe konuşur iken okulunda İngilizce eğitim alması ya da okul çağında değil ise anne ve babadan farklı dillerde cümleler duyması, dil hafızasını güçlendirmektedir.

Artık günümüz şartlarında öğrenilmesi gereken değil öğrenilmiş kabul edilen, ortak dil olan İngilizce asla aksatılmaması gereken bir lisandır. Ek olarak aranan diğer dillerin de ortaya çıkması ile zorunlu bir hale gelmiş olan İngilizce, erken yaşlarda öğrenildiğinde bireye büyük bir kolaylık sağlamaktadır. Küçük yaşlarda öğrenme zorluğu olmasa da çocuklar için İngilizce öğrenmeyi zevkli hale getirecek birçok aktivite ve ders çeşidi mevcuttur. Bu yüzden de okul öncesi İngilizce oldukça önemlidir.

Örneğin okuma yazma bilen çocuklar için İngilizce'ye yatkınlık oluşması açısından, evin belli yerlerinde yer alan İngilizce sözcükler yapıştırılabilir. Aynı zamanda eğitici oyun setleri satın alınabilir ya da mobil oyunlar yardımı ile dinleme ve yazma becerileri geliştirilebilir. Okuma yazma çağında olmayan çocuklar için ise ailede başlayan ve kreş, anaokulu gibi eğitim kurumlarında devam eden İngilizce konuşma pratikleri uygulanabilir. Bu noktada çocuklar için İngilizce eğitim veren kurumları tercih etmek büyük önem taşımaktadır. İş hayatından turistik gezilere kadar birçok alanda ihtiyaç duyulan İngilizce artık yıllar geçtikçe daha da büyük bir önem taşımaya başlamıştır. İş mülakatlarında dil bilgisi kısmında İngilizce dilinin yanında ek bir dil şartı da dikkatleri çeken bir konu haline gelmiştir. Bu sebep ile çocuklar için İngilizce kursları, aktiviteleri ve eğitimleri aksatılmaması gereken bir noktadır. Sizlerde İngilizce öğreniyorum 1.sınıf gibi dersler ve daha fazlası için hemen www.ebabil.net adresine gelebilirsiniz.


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Kadınlar için Moda Trendleri gozlem 0 19 13-09-2021, Saat: 13:29
Son Yorum: gozlem
Haber Sitesi İçin Hemen Ulaşın firmarehberi13 0 24 10-09-2021, Saat: 14:10
Son Yorum: firmarehberi13
Herkes için promosyon ürünleri firmarehberi13 0 28 08-09-2021, Saat: 17:24
Son Yorum: firmarehberi13
İngilizce Son Harf Kelime Oyunu Uygulaması (indir) gozlem 0 35 02-09-2021, Saat: 08:26
Son Yorum: gozlem
Özel İngilizce Kursu Haven 0 30 28-08-2021, Saat: 13:22
Son Yorum: Haven

Hızlı Menü: