WebinGücü | Webmaster Hamlesi | Gücünüzü Web'den Alın Forum sitemize hoşgeldiniz!
Forum sitemizden daha fazla faydalanmak ve bilgi elde etmek için üye olun.
Etiket Çeşitleri ve Özelikleri
Konu Sahibi: sadomazo909, Kategori: Site Tanıtım, 0 Yorum, 14 Okunma
BU KONUYU DEĞERLENDİR
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Görüntüleyenler: 1 Ziyaretçi
Forum Üyesi
Kidemli Üye
*
211
Mesajlar
211
Konular
0
Rep Puanı
05-02-2021, Saat: 18:44
#1
Etiket Çeşitleri ve Özelikleri
Günümüzde kurumlarda ve birçok firmalarda malzemelerin tanıtımı, tespiti ve özelliklerini belirten etiketler kullanılmaktadır. Bu etiketlerden opak pp etiket polipropilen etiket olarak da bilinen sert yapıya sahip kırılmaz, ısıya, suya ve neme dayanaklılık özelliği bulunmaktadır. Parlak yapısı sayesinde genellikle aydınlık ortamlarda tercih edilmezler. Barkod makinesi ile basılmaları halinde üstündeki bilgiler daha açık ve net görünmesini sağlar.
Etiket Çeşitleri
Etiketler yapısı ve kullanım açısından çeşitleri bulunmaktadır. Bunlar şifreli etiket, metalize etiket, opak pp etiketi, kazı kazan etiketi ve kraft etiket olmak üzere sıralanır.
Kullanım Alanları
Etiketler yapısı gereği kullanım alanları da farklı olmaktadır. Örneğin kraft etiket daha çok mağazalarda ve konfeksiyon işleri yapan işletmelerde ürünlerin tanıtımında kullanılmaktadır. Kraft etiket sayesinde müşteriler aradığı ürünleri kolay bulunmasını ve ürünlerin özellikleri hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmasını sağlar. Kraft etiket zımbalama makinasıyla ürünlere yapıştırılır. Ya da etikete açılan delikten ip geçirilerek ürünle sergilenir.
Diğer Etiketler
Görünümü ve yapısı metalize etiket sayesinde ürünler üzerinde daha canlı görünmesini sağlar. Metalize etiket oda opak pp etiket gibi polipropilen malzemeden üretilmiş etiket çeşididir. Aynı zamanda demirbaş etiketi olarak da bilinir. Kurumlarda ve firmalarda bulunan demirbaş malzemeleri tespitinde ve sicillerin tutulmasında kullanılmaktadır.
Kazı Kazan Etiketi
Kazımalı kart olarak da bilinen siyah beyaz kazı kazan etiketi daha çok kampanya hediye kuponu çekiliş kartı gibi uygulamalarda kullanılmaktadır. Firmalar müşterilerinin memnuniyetini sağlamak ve onlara ufak hediyeler vermek için kazı kazan etiketi kullanılmaktadır. Bu uygulama sayesinde müşterilerle olan iletişimi ve aradaki bağlılığı güçlendirmesini sağlar. Kazı kazan etiketinde üstü metal bir şekilde kapalı olarak alt kısmında rakam ve sayı bulunmaktadır. Aynı zamanda cep telefonlarında kullanılan sim kart kazı kazan etiketi sınıfına girer.


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Ostim - Tebela,Dijital Baskı,Etiket gozlem 0 67 16-12-2020, Saat: 01:36
Son Yorum: gozlem
Led Ampul Çeşitleri pcshift 0 71 05-11-2020, Saat: 13:34
Son Yorum: pcshift
Kaliteli RFID Etiket Ürünleri seohaberleri 0 99 20-09-2020, Saat: 19:55
Son Yorum: seohaberleri
Makrome İpleri ve Çeşitleri seohaberleri 0 91 16-09-2020, Saat: 00:01
Son Yorum: seohaberleri
Korkuluk Çeşitleri porsuk53 0 151 22-06-2020, Saat: 00:23
Son Yorum: porsuk53

Hızlı Menü: