SİTEMİZ SATILIKTIR.İlgilenen kişiler @admin nickli yöneticiye pm atabilir veya @admin nickli üyeyi bir mesaj içerisinde etiketlerse o kişiyle görüşme sağlanacaktır.İlginize teşekkürler.
WebinGücü | Webmaster Hamlesi | Gücünüzü Web'den Alın Forum sitemize hoşgeldiniz!
Forum sitemizden daha fazla faydalanmak ve bilgi elde etmek için üye olun.
Girişimcilik Nedir?
Konu Sahibi: hamiyet, Kategori: Nedir?, 0 Yorum, 530 Okunma
BU KONUYU DEĞERLENDİR
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Görüntüleyenler: 1 Ziyaretçi
Forum Üyesi
Çalışkan Üye
*
22
Mesajlar
21
Konular
0
Rep Puanı
08-01-2020, Saat: 20:24 (Son Düzenleme: 08-01-2020, Saat: 20:25, Düzenleyen: hamiyet.)
#1
Girişimcilik Tanımı

Girişimci hayattaki bilgi birikimini ve tecrübesini, maddi unsurlarla birleştirerek aklındaki fikirle ilgili atılım yaparak, iş kurman kişidir. Bu iş sektörüne kar amacı gütmek için riski üzerine alarak yaptığı atılım ise girişimciliktir.

Eski dönemlerde de girişimci ruhu çokça kendini göstermesine ve günümüze kadar da popülaritesini artırmasına rağmen, Türkiye’de girişimcilik ruhu çok az sayıdadır. İnternetin gelişimi ve global olması sonucu girişimcilik ülkemizde yayılmaya başlamıştır. Fakat bu girişimler daha çok İnstagram sayfasından öteye gidememiştir. Türkiye’de halen girişimcilik istenilen seviyeye gelememiştir. Eğer istenilen seviyelere gelebilseydi, istihdam anlamında Türkiye’de çok büyük bir yüzdeye sahip olurdu.

Girişimciliğe Örnek

Halbuki teknolojinin bu kadar hızla büyüdüğü bu dünyada geleceğimizin iş sektörlerin olan yazılım ve yapay zeka alanında Türkiye’de halen hatırı sayılır bir atılım gerçekleşmemiştir. Önemli olan aklınıza gelen ilk şeyi değil, hayalinizdeki atılımı gerçekleştirmektir. Esasen dünyada insanlar hayallerindeki atılımın peşinden giderler, başarılı olurlar veya olamazlar. Bunun örnekleri çoktur. Mesela Amerika’da batmış olan bir yoğurt fabrikasını alıp, kendi markasını oluşturup, hayalindeki girişimi yaparak birçok insanın istihdamını sağlayan bir Türk iş adamı var. İsmi Hamdi Ulukaya, markasının ismi ise Chobani’dir. Girişimcilik yapmak isteyen fakat kendinde o cesareti göremeyen kişiler bu adamın hayatını dinleyip ondan örnek alabilirler.

Herkes girişimci olamaz evet doğru. Girişimci olacak kişide olması gerek özellikler şunlardır; Öngörülü olmak, Cesaretli olmak ve Kendine güvenmek…

Bu özellikleri kendinde hisseden her insan girişimci olabilir ve atılımını dünya markasına haline getirebilir. Artık teknoloji sayesinde birçok şey daha kolay hale geldi. Yazılım ve Yapay Zeka haricinde günümüz atılım alanlarından girişimciliğe verebileceğimiz en önemli örneklerden biri de E-ticaret’tir. Biliniz ki dünya da bitmeyecek bir sermaye var ise oda insanlara hizmettir. Hizmet sektörüne de hammadde kaynağını sağlayan ticarettir.

Bu yazımı yazma amacım girişimci insanları azda olsa motive etmek ve onları atılıma sevk etmektir. Bu sayede gelişen iş kollarının da istihdamı artıracak ve ülke ekonomisine büyük katkı sağlayacaktır.


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Omega 3 Nedir? hamiyet 0 491 08-01-2020, Saat: 20:27
Son Yorum: hamiyet
Olumsuz İçerik Kaldırma Nedir? hamiyet 0 527 08-01-2020, Saat: 20:26
Son Yorum: hamiyet
WordPress nedir? hamiyet 0 385 08-01-2020, Saat: 20:25
Son Yorum: hamiyet
Joomla Nedir? hamiyet 0 531 08-01-2020, Saat: 20:24
Son Yorum: hamiyet
Seo Nedir Neden Yapmalıyız? hamiyet 0 477 08-01-2020, Saat: 20:23
Son Yorum: hamiyet

Hızlı Menü: