WebinGücü | Webmaster Hamlesi | Gücünüzü Web'den Alın Forum sitemize hoşgeldiniz!
Forum sitemizden daha fazla faydalanmak ve bilgi elde etmek için üye olun.
Sukulent Hangi Sıklıkla Sulanır?
Konu Sahibi: Sacred, Kategori: Site Tanıtım, 0 Yorum, 118 Okunma
BU KONUYU DEĞERLENDİR
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Görüntüleyenler: 1 Ziyaretçi
Forum Üyesi
Çalışkan Üye
*
16
Mesajlar
16
Konular
0
Rep Puanı
09-05-2020, Saat: 17:59
#1
Sukulentler modern alanlar yaratmak ve dekoratif ortamlar oluşturmak için en ideal ürünlerdir. Kaktüs familyasının bir türü olan sukulent, kendi içinde de pek çok türe sahiptir. Bu yüzden de her tarza rahatlıkla hitap eder. Hediyelik olarak ya da yetiştirmek, çoğaltmak için tercih edilebilir. Son yıllarda çiçekçilerde en fazla aranan bitki türü olması da bundan kaynaklanmaktadır.

Sukulent bakımı kolay bir bitkidir. Yapısı icabı gövdesi ve yaprakları su depolar. Suyu uzun süre muhafaza eder. Bu yüzden de sık sık sulanmaları gerekmez. Her daim canlı kalabilmesi için suya ihtiyacı vardır; fakat dikkatli olunmaz ve fazla sulanırsa bu, bitkiye fayda yerine zarar verir.

Sukulentin Susadığı Nasıl Anlaşılır?

Sukulentin sulanma sıklığı toprağına ve bulunduğu ortama göre değişir. Sıcak bir ortamda bulunuyor ve çakılları bir toprağa sahipse haftada bir, beş günde bir sulanması yeterlidir. Fakat kış aylarında 20-30 günde bir sulanması daha kafidir. Tek yapılması gereken toprağını kontrol etmek ve toprağı kuruduğunda su vermektir. Sadece yapraklarına su püskürtmek dahi sukulent sulamak için yeterli gelebilir. Soğuk ortamlarda yetişmeyen ve gelişemeyen sukulentler için en ideal ortam, evlerin içidir. Pencere kenarları gibi aydınlık alanlarda rahatlıkla bulundurulabilir. Öğle güneşine doğrudan temas ettirilmemesi gerekir.

Bir Sukulent Ne Kadar Yaşar?

Sukulentler zaman zaman hastalıklara maruz kalabilir. Bitlenmeler, böceklenmeler meydana gelebilir. Dayanıklı ve uzun ömürlü olan sukulent, normal şartlarda 15 yıla kadar yaşayabilir. Hastalık ve böceklenme nedenleri daha çok yanlış bakımdan kaynaklanır. Sulama sıklığını düşürmek kimi zaman tek başına yeterli olur. Bütün bunlara ve sukulentler hakkında diğer merak ettiklerinize Sade Sukulent sayfasından ulaşabilir, merak ettiklerinizi öğrenebilirsiniz. Mekanlarınızı güzelleştirmek için kullanabilirsiniz.


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Hangi Hayvanı Almalıyım? the 0 14 11-09-2020, Saat: 19:07
Son Yorum: the

Hızlı Menü: