WebinGücü | Webmaster Hamlesi | Gücünüzü Web'den Alın Forum sitemize hoşgeldiniz!
Forum sitemizden daha fazla faydalanmak ve bilgi elde etmek için üye olun.
Uras Cnc Encoder
Konu Sahibi: benayk, Kategori: Site Tanıtım, 0 Yorum, 16 Okunma
BU KONUYU DEĞERLENDİR
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Görüntüleyenler: 1 Ziyaretçi
Forum Üyesi
Çalışkan Üye
*
12
Mesajlar
12
Konular
0
Rep Puanı
13-09-2021, Saat: 20:35
#1
Site Adı: Uras CNC Makina
Site Adresi: Urascnc.com
Site Konusu: Cnc yedek parça, Fanuc Encoder, Mitsubishi Encoder

Fanuc encoder fiyatları ne kadar? Fanuc encoder nereden alınır? Sorularına yönelik arayış içerisindeyseniz hoş geldiniz. Encoder nedir ve hareket kontrol uygulamalarında nasıl kullanılabilir? Bu yazıda bazı kodlayıcı temellerini ele alacağız.
 
Encoder, fiziksel hareketi elektrik verilerine çeviren bir sensördür. Bu veriler, hız, ivme ve konumu belirlemek için bir kontrol cihazı tarafından kullanılabilir. Encoder iki farklı hareket türünü izleyebilir. Doğrusal Encoder hareketi düz bir çizgide izler. Döner Encoder, mil dönüşündeki değişiklikleri izler ve genellikle motorlara takılır.

[Resim: logo.jpg?revision=1630312130]

Fanuc Encoder Fiyatları Ne Kadar?

Encoder, güneş enerjisi, 3D baskı, havacılık, robotik, medikal ve tekstil üretimi de dahil olmak üzere çok sayıda endüstrideki her tür makinede bulunabilir. Çoğu zaman, elektronik parça distribütörlerinden ve kataloglarından satın aldığınız motorlarda yerleşik Encoder bile bulacaksınız. Urascnc.com ‘da fiyatlar, Eylül 2021 itibariyle 6.400 – 7.500tl arasında değişkenlik gösterebilmektedir.

Encoder Nasıl Kullanılabileceğine Dair Birkaç Örnek Mi Arıyorsunuz?

Bir 3D yazıcı, yazdırma kafasının konumunu izlemek için birden çok kodlayıcı kullanabilir. Encoder gelen bilgiler daha sonra hareket kontrol sistemine geri gönderilebilir, böylece yazıcı kafasının istenen nesneyi yazdırmak için doğru konumda olduğunu doğrulayabilir.

Bir delta robot, kolların konumunu kontrol etmek için bir dizi motor kullanır. Her motora büyük olasılıkla bir tür kodlayıcı eklenmiştir. Her bir Encoder gelen veriler, her motordaki mil dönüşünü anlamak için kullanılır ve bu, uç efektörün konumunu etkiler.

Otomatik bir montaj hattı, bir konveyör bant sisteminin hareketini izlemek için döner Encoder kullanabilir. Kayışı hareket ettiren bir motora bağlı bir kodlayıcı ile bir nesnenin konveyör üzerinde kat ettiği mesafeyi tahmin etmek için şaft dönüşü ve toplam devirler kullanılabilir.

Fanuc Encoder Nereden Alınır?

Fanuc Encoder ve Mitsubishi encoder ürünlerine ihtiyacınız varsa https://www.urascnc.com/ linkine göz atabilirsiniz. Beğendiğiniz ürünü sepete attıktan sonra ürünü satın alabilirsiniz. Fanuc encoder nereden alınır? Sorusuna verilebilecek en iyi cevaplardan bir tanesi urascnc.com olarak biliniyor.


Hızlı Menü: