SİTEMİZ SATILIKTIR.İlgilenen kişiler @admin nickli yöneticiye pm atabilir veya @admin nickli üyeyi bir mesaj içerisinde etiketlerse o kişiyle görüşme sağlanacaktır.İlginize teşekkürler.
WebinGücü | Webmaster Hamlesi | Gücünüzü Web'den Alın Forum sitemize hoşgeldiniz!
Forum sitemizden daha fazla faydalanmak ve bilgi elde etmek için üye olun.
Yangın Merdiveni İmalatı
Konu Sahibi: Sacred, Kategori: Site Tanıtım, 0 Yorum, 230 Okunma
BU KONUYU DEĞERLENDİR
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Görüntüleyenler: 1 Ziyaretçi
Forum Üyesi
Çalışkan Üye
*
16
Mesajlar
16
Konular
0
Rep Puanı
09-03-2020, Saat: 21:38
#1
Yangın ya da benzeri doğal afet durumlarında insanların canlarını kurtarabilmeler için yangın merdivenlerini kullanmaları gerekir. Günümüzde hemen her binada da sıkça görmüş olduğumuz merdivenler, adeta insanların can güvenliğinin sağlandığını simgeler. Peki insan yaşamı için bu denli gerekli ve vazgeçilmez ürünler arasında bulunan yangın merdiveni imalatı nasıl yapılır? Yangın merdiveni tasarlanırken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? Binalarda kurtarıcı bir malzeme olarak görev yapan yangın merdivenleri, herhangi bir afet durumunda insanların kolay ve hızlı bir şekilde binalardan tahliye edilmesine yardımcı olmaktadırlar. Özellikle de son zamanlarda yapılan birçok düzenlemeye göre gerek evlerde gerekse de iş yerlerinde yangın merdiveni yapımı zorunlu kılınmıştır.  Bu tür malzemelerin imalatı söz konusu olduğunda ise, imalatı gerçekleştirecek olan kişilerin mesleki anlamdaki yeterlilikleri son derece önemli olacaktır. Yangın merdiveni tasarımı yaptıracak olan şirketlerin mutlaka ürünü temin edecekleri firmaları çok iyi araştırması gerekir.

Yangın Merdiveni İmalatı

Merdiven imalatı yapan firmalar araştırılırken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta fiyatlar olmamalıdır. İmalat sürecinde kullanılan malzemeler olmalıdır. Aynı zamanda üretimi gerçekleştirecek olan şirketlerin de mutlaka yeterli donanıma ve yeterliliğe sahip olması şarttır. Bilindiği gibi yangın merdiveni üretimi yönetmeliğine göre bu tür malzemelerin bazı kriterlere uygun olması gerekiyor. Gerek merdivenlerin genişliği gerek basamakların ölçüleri gerekse de merdivenlerin binadaki diğer malzemelere olan uzaklığının en iyi şekilde hesaplanarak imalat aşamasına geçilmesi en doğru olan yöntemdir. Yangın merdiveni seçerken dikkat edilmesi gereken bir diğer kritik nokta da kesinlikle kaçış merdivenlerinin imal edileceği malzemeler olmalıdır. Tasarım aşamasında kesinlikle yanmaz malzeme kullanılmalıdır. Yangın anında en az 2 saat boyunca dayanmaları gerekir. Aynı durum yangın merdiveni kapıları için de geçerli olacaktır. Kapılardan içeriye kesinlikle duman sızmamalı ve de insanların güvenliği riske atılmamalıdır.


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Kaliteli İmalatın Adresi Ankara File İmalatı nullsix 0 38 29-08-2021, Saat: 21:30
Son Yorum: nullsix
En İşlevsel Yangın Tüpü Dolumu nullsix 0 49 13-08-2021, Saat: 16:39
Son Yorum: nullsix
Çanta İmalatı Haven 0 56 26-06-2021, Saat: 21:23
Son Yorum: Haven
Ürün Satışlarını Arttırmanın En İyi Yolu: Ambalaj Tasarımı ve İmalatı graphicdzyn 0 71 05-06-2021, Saat: 22:39
Son Yorum: graphicdzyn
Yanginkapisiistanbul.com Yangın Kapısı Fiyataları Ve Üretimi Kenan06 0 105 23-05-2021, Saat: 12:27
Son Yorum: Kenan06

Hızlı Menü: