Kişisel Blogların Günümüzdeki Yeri
WebinGücü | Webmaster Hamlesi | Gücünüzü Web'den Alın Forum sitemize hoşgeldiniz!
Forum sitemizden daha fazla faydalanmak ve bilgi elde etmek için üye olun.
Kişisel Blogların Günümüzdeki Yeri
Konu Sahibi: hamiyet, Kategori: Blog Genel, 0 Yorum, 625 Okunma
BU KONUYU DEĞERLENDİR
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Görüntüleyenler: 1 Ziyaretçi
Forum Üyesi
Çalışkan Üye
*
22
Mesajlar
21
Konular
0
Rep Puanı
20-01-2020, Saat: 18:15
#1
Dünyada ve ülkemizde yaygın olarak bloglar bulunuyor. Blog web ve log kelimelerinden oluşturulan bilgi paylaşma platformudur. Blog türlerinden biri olan "Kişisel Blog" popülerliği yitirmekte.

İnternetin gelmesiyle insanlar internetle tanıştı. 2000'li yıllara yaklaşırken web sayfası açmak popülerleşti. İnsanlar uzun yazılarını, hikayelerini, anılarını paylaşacak bir platform arayışında blogları keşfetti ve kişisel blog açma yönünde ilerledi. Kişisel bloglar açıldı bir çok yazı paylaşıldı.

Kişisel Blogların Popürlerliği Hangi Konumda?

Blog açma Wordpress ve Blogspot gibi yazılımların ücretsiz blog sağlamasıyla popülerleşti. 2010 yılına kadar Kişisel Bloglar pek popülerken, bu yıllarda popülerliğini azalttı peki neden? İnternetin gelişimiyle, internet üzerinden para kazanma yolunda kolaylaşma sağlandı. İyi para kazanmak için sitenizin ziyaretçi sayısının yüksek olması gerekiyordu. Kişisel blogların diğer bloglara göre ziyaretçi oranı düşük olduğu için insanlar farklı türde bloglara geçiş yaptı. Bilgi, sağlık, gelişim, oyun, haber ve diğer türlerde siteler gelişti ve kitlesini attırdı.


[img=461x0]https://webmasterforum.com.tr/attachments/kisisel-blog-jpg.1323/[/img]Kişisel Blogların Ziyaretçisi Neden Azaldı?

Kişisel blogların ziyaretçisinin azalmasının temel sebebi sosyal medyadır. İnsanlar birbirlerinin düşüncelerini ve fikirlerini merak ettiklerinde veya paylaşmak istediklerinde blogları kullanıyordu. Blog açmakta eğer fazla bilgili değilseniz biraz zahmetli bir iş oluyor. Sosyal medya ağlarının gelişmesiyle insanlar buraya yönlenmeye başladı. Artık insanlar düşüncelerini, fikirlerini ve yaşadıklarını Twitter, Instagram veya sözlük sitelerinde paylaşıyor.

Kişisel bloglar artık kişisel sözcüğünden çıkmış durumda. Bir blogger sadece fikirlerine yer vermek yerine bir haber sitesi oluyor belki de teknoloji sitesi. Ziyaretçi çekebilmek için yapılması gereken bir davranış.


Hızlı Menü: